Чому ми використовуємо пальмову олію?

Ми прагнемо до екологічного виробництва пальмової олії

Пальмова олія — цінна рослинна сировина, важлива і для натуральної косметики також. З 2011 року ми отримуємо пальмову олію з сертифікованих органічних виробництв та працюємо над захистом тропічних лісів.

Пальмова олія не є шкідливою за своєю природою

Практично неможливо уявити натуральну косметику без пальмової олії у складі. Наприклад, мило Веледа містить сиру пальмову олію, а чимало наших натуральних продуктів для догляду за шкірою — її похідні. Пальмова олія має ряд дуже позитивних властивостей: вона не потребує складної хімічної обробки, залишається стабільною при нагріванні та має тривалий термін зберігання. Загалом, це надзвичайно ефективна культура, для вирощування якої необхідно значно менше землі, ніж для сої або соняшника для виробництва аналогічного об'єму олії.

Екологічне вирощування, а не знищення тропічних лісів

На жаль, великі площі тропічних лісів часто вирубуються для створення пальмових плантацій. Різноманіття тропічних лісів унікальне, а ґрунти концентрують в собі величезні резервуари вуглецю. Вирубування лісів не лише руйнує біорізноманіття як основу життя, але й прискорює зміну клімату. Ми хочемо це змінити. З 2011 року ми отримуємо чисту органічну пальмову олію шляхом справедливої торгівлі з Бразилією: це свідчить про те, що жоден дощовий ліс не знищується для вирощування пальми.

«Ні» тропічним лісам для пальмових плантацій

Суттєво менше пальмова олія використовується для косметики, аніж для харчової промисловості. Однак, навіть з урахуванням цього фактору, ми зобов'язалися забезпечити цілісність тропічних лісів, щоб уникнути вирубування під плантації пальмової олії. Це єдиний спосіб зберегти біорізноманіття, захистити клімат і, одночасно, виробляти екологічну пальмову олію. Збереження видів — це захист клімату. Ми давно проголошуємо необхідність створення пальмових плантацій, які висаджуються на пустих землях та зводять нанівець вирубування тропічних лісів.

Ми прагнемо до пошуку рішень

Ми працюємо над тим, щоб компенсувати використання пальмової олії у країнах, де культивується олійна пальма. Чимало плантацій цієї культури руйнують тропічний ліс, а відповідно — середовище проживання багатьох тварин, наприклад, орангутангів на о. Борнео. Фонд рятування орангутангів Борнео (BOSF) працює разом із людьми в Індонезії для захисту останніх представників цього виду та їхнього природного середовища.

BOSF займається найбільшим у світі проєктом зі збереження приматів та має два центри на острові, у яких він рятує молодих сиріт орангутангів та випускає їх в захищені тропічні ліси. Для того, щоб допомогти приматам, які страждають від впливу виробництва пальмової олії, а також для захисту місцевого біорізноманіття, ми співпрацюємо з його німецькою партнерською організацією, BOS Germany. Завдяки цьому партнерству ми підтримуємо сталий розвиток виду на Борнео та відновлення лісів, щоб орангутанги знову могли жити у природному середовищі.

“Я часто розмірковую про те, наскільки досконала природа, іі що моя робота допомагає зберегти стан цієї досконалості”.

Аннет Піперідс, менеджер зі сталого розвитку Веледа

Пов'язані статті