краса

Найкращі компоненти для краси Вашої шкіри

Справжні коштовності сонця - світло і тепло - поглинаються рослинами, які зберігають їх у своїх скарбницях - насінні. Чисті олії, видобуті з цього насіння, сповнено енергією та активними речовинами. І це справжнє джерело сили та казковий засіб догляду за шкірою.

Глосарій натуральних олій для тіла Weleda

Мигдалева олія

Ніжна, легка олія мигдалевого горіха надзвичайно добре переноситься шкірою. Цей факт і, звичайно, її корисні властивості, роблять олію однією з найважливіших у догляді за шкірою, в тому числі, придатною для немовлят і дітей. Мигдалева олія багата на мононенасичені жирні кислоти і містить вітамін Е у формі альфа-токоферолу, що діє як антиоксидант. Мигдалева олія добре вбирається шкірою, допомагаючи їй запобігати втраті вологи. Вона ідеально підходить для догляду за чутливою та сухою шкірою, що лущиться.

Олія абрикосових кісточок

Ядра абрикосових кісточок приблизно на 50% складаються з олії, що своїм ароматом нагадує марципан. Майже невагома, м’яка світло-жовта олія швидко вбирається у шкіру. Вона добре переноситься навіть чутливою шкірою і є універсальною базовою олією. Олія абрикосових кісточок містить велику кількість ненасичених жирів, а тому вважається дуже цінною - з боку живлення - олією з напрочуд гарними властивостями для догляду за шкірою.

Арганова олія

Вічнозелене дерево арганія, що зростає дуже повільно, можна зустріти лише в єдиному регіоні в марокканських горах Атлас. Це дерево плодоносить один раз на два роки. А прозора блідо-жовта з горіховим присмаком олія, видобута з його плодів, може похвалитися високою часткою мононенасичених та поліненасичених жирних кислот (лінолевої та олеїнової), а також вітаміну Е, що використовується для догляду за зрілою шкірою завдяки своїм антиоксидантним та зволожувальним властивостям.

Б - для бурачника (огірочника), К - кокосового горіха, П - примули вечірньої

Олія насіння бурачника (огірочника)

Бурачник традиційно використовують як прянощі. Проте мало хто знає, що в маленькому насінні міститься величезний скарб - його прозора блідо-жовта олія. Завдяки високому вмісту гамма-ліноленової кислоти, цю олію рекомендують застосовувати при сухості шкіри, свербінні та подразненнях. Вона благотворно впливає на природні бар’єрні функції шкіри. Поліненасичені жирні кислоти зменшують трансепідермальну втрату води та допомагають підтримувати еластичність шкіри.

Кокосове масло

Кокосове масло отримують з м’якоті плодів кокосової пальми. За умов кімнатної температури це «тверде» масло, тобто баттер. Воно відрізняється білуватим відтінком і має приємний аромат. Кокосове масло багате на насичені жирні кислоти; у догляді за шкірою воно славетне тим, що чинить живильний та зволожувальний ефект.

Олія примули вечірньої

Крихітне насіння примули вечірньої має розмір близько 1-1,5 мм. З нього отримують прозору світло-жовту олію з вражаючим вмістом. Олія примули вечірньої - одна з небагатьох - містить гамма-ліноленову кислоту, що робить цю рослинну олію дуже цінною. Нестача гамма-ліноленової кислоти може призвести до сухості шкіри та появі свербежу. Поліненасичені кислоти запобігають втраті води, допомагаючи шкірі підтримувати її еластичність. Олія, що добре вбирається, покращує колір обличчя, і особливо допомагає поліпшити стан сухої шкіри, яка потребує додаткового догляду.

І для олії інка інчі, Ж - для жожоба, М - для макадамії та москета

Олія горіхів інків - інка інчі

Горіх інків росте у верхів'ях річки Амазонки в перуанських Андах. Там його називають “Sacha Inchi”, що означає “гірський арахіс”. З плодів отримують легку світло-жовту олію, що відмінно засвоюється шкірою. Завдяки високому вмісту альфа-ліноленової кислоти та інших поліненасичених жирних кислот, вона має клітинно-регенеруючі та клітинно-активізуючі властивості. Олія інка інчі добре підходить для догляду за сухою і зрілою шкірою.

Олія жожоба

Насіння куща жожоба містить жирну речовину, що тане при кімнатній температурі. Її називають олією, але хімічно класифікують як рідкий віск. Ця речовина додає засобам для догляду за шкірою особливу гладкість. Олія дуже добре сприймається та підходить шкірі будь-якого типу. Олію жожоба додають до складу засобів для догляду, аби допомогти розгладженню шкіри та відновленню балансу вмісту вологи.

Олія горіха макадамії

Склад жирних кислот олії горіха макадамії подібний до складу шкірного сала людини. Вона багата на мононенасичені жири та містить вітамін Е. Олія горіха макадамії залишає по собі тонку захисну плівку, що захищає шкіру від трансепідермальної втрати вологи.

Олія насіння троянди москета або шипшини

Квіти куща чилійської дикої троянди – ніжного білого або рожевого кольору. А ось насіння можна знайти в його вже яскравих помаранчево-червоних плодах - шипшині, з якої отримують першокласну олію троянди москета. Багата на ліноленову, лінолеву та олеїнову кислоти, ця олія вважається однією з найефективніших у догляді за тендітною сухою шкірою. Олія троянди москета особливо добре проникає у шкіру, підтримуючи природну регенерацію, та роблячи її ніжною, наче оксамит.

O = Олія, Ц = цінна

Оливкова олія

Оливкове дерево - невелике вічнозелене дерево, що здатне прожити понад 1000 років. Свої перші плоди воно дає приблизно у віці десяти років. Але пройде ще два десятиліття, доки його врожайність досягне свого максимуму. Плоди дерева - оливки - містять близько 40-60% олії, а насіння - 12-15%. Оливкова олія добре підходить для використання в догляді за нормальною і сухою шкірою; вона дуже добре переноситься шкірою, залишаючи по собі відчуття м’якості та гладкості. Завдяки властивості утворення на поверхні шкіри тонкої плівки, це також відмінна масажна олія.

Олія персикових кісточок

Міцна шкарлупа персикових кісточок захищає овальні насінини світло-коричневого кольору, які складаються приблизно на 30-45% із жирної олії. Вона містить велику кількість олеїнової та лінолевої кислот, а також пальмітинову кислоту. Ніжна, запашна олія від блідо-жовтого до насичено-жовтого кольору нерідко використовується для догляду за сухою, зрілою шкірою, що лущиться, чи є схильною до утворення тріщинок. Вона захищає шкіру, покращуючи її бар'єрну функцію, і допомагає підтримувати природний баланс зволоження.

Олія гранатових кісточок

В одному гранаті міститься близько 700 дрібних насінин, і кожна з них містить 12-20% жовто-червонуватої олії, що відрізняється високою часткою поліненасичених жирних кислот, у тому числі рідкісної пунікової кислоти. Ця олія має антиоксидантні властивості та сприяє оновленню і регенерації клітин шкіри; вона вважається чудовою для догляду за сухою, зрілою та подразненою шкірою.

Н для насіння

Обліпихова олія

Обліпиха - одна з небагатьох рослин, плоди якої містять олію як у м’якоті, так і у насінні, причому обидві мають велику кількість вітаміну Е, проте різний спектр жирних кислот. Яскравою характеристикою олії, отриманої з м’якоті, є високий вміст мононенасиченої пальмітолевої кислоти, що також є важливим компонентом ліпідного шару шкіри; отже, вона корисна для подразненої шкіри, що потребує регенерації. А олія, видобута з насіння, містить велику кількість лінолевої кислоти. Поліненасичені жирні кислоти також є важливим компонентом рогового (зовнішнього) шару шкіри; отож, олія з насіння обліпихи нерідко використовується у засобах для сухої шкіри, схильної до нейродермітів.

Кунжутна олія

Ця олія застосовується для захисту від негативних факторів навколишнього середовища, завдяки її виключним антиоксидантним властивостям. Вона добре сприймається шкірою, є багатою на тригліцериди з мононенасиченими та поліненасиченими кислотами, а також містить вітамін Е. Кунжутна олія довела свою ефективність у догляді за сухою шкірою з поганою мікроциркуляцією як компонент для покращення кольору обличчя та підтримки природної регенерації.

Масло ши

Горіхи ши достигають на деревах каріте, що ростуть в Африці, на південь від Сахеля. Рослинне масло з горіхів ши має високий вміст неомилених речовин, таких як фітостерини, тритерпеноїди та вітамін Е. Масло ши пом’якшує та розгладжує шкіру, поповнює її ліпіди. Воно чудово підходить для сухої шкіри з тріщинками, атопічної та проблемної шкіри.

Соняшникова олія

Олія насіння соняшника - легка олія низької в’язкості. Вона багата на лінолеву кислоту і містить відносно низьку кількість насичених кислот. Вона також містить лецитин та вітамін Е. Соняшникова олія має живильні та зволожувальні властивості, допомагає зменшувати подразнення. Це відмінна базова олія для нормальної та комбінованої шкіри.

П для пречудової пшениці

Олія паростків пшениці

Багата на мононенасичені та поліненасичені жирні кислоти, ця олія, видобута із зародків пшеничного ядра, славетна високим вмістом жиру та великою кількістю вітаміну Е, що захищає клітини від вільних радикалів. Лінолева та пальмітинова кислоти з її складу допомагають посилити природну бар’єрну функцію шкіри. Олія з зародків пшениці добре засвоюється шкірою і підходить для зрілої сухої шкіри з погіршенням мікроциркуляції