Кактус опунція - чудо природи у догляді за шкірою
Екстракт кактусу - нова тенденція краси для гарної шкіри
Кактус опунція - це дещо більше за просто цікаву рослину: її екстракт надає шкірі додатковий імпульс зволоження. Дивовижна властивість утримання води робить цього жителя пустелі казковою складовою для засобів з догляду за шкірою.
Диво пустелі для потреб шкіри
Краса йде зсередини - це стосується і кактусу опунції. Зі своєю хижою, колючою зовнішністю, завдяки щільній оболонці, що оберігає вологу, ця рослина здатна процвітати в найсухішому кліматі. Підвищення температури та зменшення запасів води не є проблемою для опунції фікус-індика. Цей мешканець пустелі пристосувався до екстремальних умов. Як справжній знавець мистецтва виживання, опунція може витримувати тривалі періоди посухи та перебування на сонці. У чому її секрет? Кактус опунція вміє зберігати воду. Завдяки своїй розгалуженій кореневій системі, ця життєздатна рослина швидко поглинає велику кількість води після дощів, зберігаючи її у своїх лопатевих стеблових пагонах, що називають кладодами. Завдяки своїм густим зеленим пагонам і соковитій м’якоті опунція є очевидною прямою протилежністю сухому навколишньому середовищу.
Колюча диво-рослина з Мексики
10 фактів про опунцію
• Опунція, кактус «нопал», «кактус-вухо» або колюча груша (Opuntia ficus-indica) - вид із роду опунцій родини кактусових.
• Вона росте як чагарник або невелике дерево з веслоподібними сегментами стебла, що називаються кладодами, які вкриті захисними колючками.
• Вважається, що цей типовий вид кактусів походить з Мексики.
• Ацтеки шанували опунцію як божественну рослину. З її плодів виготовляли алкогольний напій для релігійних обрядів.
• Спроможна зростати на висоті до 4700 м над рівнем моря, опунція культивується переважно у Мексиці, Африці та Середземноморському регіоні.
• Опунція - важлива сільськогосподарська культура. Її пагони вживають в їжу, як прості огірки, їдять у відвареному виді, як овочеві страви, або в сирому вигляді в салатах.
• Також для їжі збирають ароматні плоди овальної інжироподібної форми, що, коли достигають, набувають оранжево-червоного кольору.
• Навесні та влітку на кінцях довгастих пласких пагонів стебла з’являються великі яскраво-жовті квіти.
• Плоди розвиваються після того, як рослина відцвіла. Оскільки плоди витягують поживні речовини з пагонів, останні збираються до початку цвітіння кактусів.
• Відпавши й опинившись на землі, стебла, квіти та плоди здатні розвинути коріння та перетворитися на нову повноцінну рослину.