Вітер змін: календар вагітності
Життя майбутньої мами суттєво змінюється. У низці звичних справ з'являються нові - регулярні походи до лікаря, аналізи; дні дивують новими враженнями і щоденними відкриттями, багато з яких стосуються власного тіла. Отже коли і яких саме змін очікувати?
I триместр
1-5 тижнів.
Важко розпізнати якихось змін у перші кілька днів після зачаття. Лише ближче до кінця четвертого тижня практично кожна жінка відмічає, що груди стали чутливішими та трохи збільшилися в розмірах. У деяких випадках можуть почати турбувати нудота і блювота вранці - перші ознаки токсикозу.
З моменту підтвердження вагітності варто подбати про якість косметичних засобів, що використовує майбутня мама. Важливим є той факт, що багато компонентів звичайної косметики не тестувалося на безпеку й відсутність негативного впливу під час вагітності. Зупиніть вибір на 100% натуральній косметиці Weleda - перевіреній не тільки експертами та науковцями, але й часом.
Weleda - органічна швейцарська косметика, що випускається з 1921 року. Сертифікована NaTrue.
Під час вагітності шкіра обличчя й тіла потребує особливого догляду, і делікатна мигдальна серія Weleda – це краще, що ви можете їй запропонувати. Ретельно підібрані інгредієнти відновлюють гідроліпідний баланс, пробуджуючи захисні функції шкіри. Безумовні переваги серії полягають у відсутності синтетичних компонентів, здатних викликати алергічну реакцію, та у ледь уловимому заспокійливому ароматі мигдалю.
Зверніть увагу!
У зв'язку зі зміною гормонального фону шкіра під час вагітності стає сухішою і тоншою, і це означає, що збільшується ризик появи стрій чи розтяжок на шкірі живота, стегон і грудей. Уже в I триместрі важливо користуватися засобами, які глибоко живлять шкіру, забезпечуючи підтримку її еластичності. Йдеться не тільки про делікатний щоденний догляд, але і про масаж з використанням засобу для профілактики розтяжок. Ми рекомендуємо 100% натуральну олію для профілактики стрій Weleda, що має інтенсивний моделюючий ефект. Олії мигдалю, жожоба і зародків пшениці, багаті на вітамін Е й жирні кислоти, сприяють утриманню цілющої вологи у клітинах шкіри, зміцненню клітинних мембран та підвищенню еластичності шкіри. Приємним бонусом засобу є виточений аромат троянди та апельсина.
6-9 тижнів.
Зовнішні зміни фігури залишаються майже непомітними. Можливо, трохи збільшується вага, але обсяги талії та стегон залишаються тими ж самими. Можуть турбувати токсикоз, підвищене слиновиділення й чутливість до запахів. Не виключено, що ви відзначите зміну смакових вподобань – таким чином організм сигналізує про те, які вітаміни або мікроелементи вам необхідні.
10-13 тижнів.
Нудота, чутливість до запахів, втома і сонливість зберігаються та іноді посилюються - навіть запаморочення можливі в цей період. Також можуть з'явитися часті поклики до сечовипускання: причиною цього є зростаюча матка, що тисне на сечовий міхур. Через посилену роботу залоз внутрішньої секреції виділення з піхви стають водянистими і рясними. У когось з майбутніх мам наприкінці третього місяця вже може стати помітним маленький животик.
IІ триместр
14-17 тижнів.
Відчутна значна перевага: токсикоз відступає. У цей час через те, що зростаюча матка починає тиснути на внутрішні органи, у деяких жінок з'являється печія. Приблизно на 16-му тижні майбутні мами починають відчувати ворушіння дитини, хоча при першій вагітності вони зазвичай стають помітними на 18-му тижні. Спочатку ворушіння дуже слабкі, але з кожним днем стають все більш відчутними.
18-21 тиждень
Надлишок гормонів прогестерону та релаксину призводить до зниження еластичності судин. Внаслідок того, що живлення необхідне вже для двох організмів, підвищується об'єм циркулюючої крові, а це призводить до додаткового навантаження на вени. До того ж зростаюча матка стискає судини малого тазу, механічно перешкоджаючи відтоку крові з нижніх кінцівок. Все це призводить до того, що наприкінці дня вагітних турбує почуття втоми. Набряклість стоп ввечері, синдром «важких ніг», незначні судинні зірочки або поодинокі вени довжиною до 5 сантиметрів – це перші ознаки венозної недостатності. Варикозне розширення вен з'являється не в усіх жінок. Чимало залежить від стану сполучної тканини і від того, яких заходів ужито для профілактики варикозу. Віддайте перевагу тонізуючому гелю для ніг «Венадорон» від Weleda, що покращує відтік по венозній і лімфатичній системах. Засіб просто не може не приваблювати своїм 100% натуральним складом: синтетичні компоненти, що здатні впливати на плід, в ньому повністю відсутні, тому гель є ідеальним для вагітних.
Також на цьому терміні вагітності жінки можуть відчувати свербіж в області сосків. Темна лінія посеред живота, що йде донизу, стає чітко помітною, ареоли сосків темнішають. Тепер ворушіння малюка вже дуже виразні. Може статися, що з 21-го тижня вагітності печія турбуватиме все частіше: для поліпшення стану рекомендується дробове харчування і вживання лужної мінеральної води.
22-26 тижнів.
Живіт вже досить великий на цьому терміні, тому зміщується центр ваги, і спина починає страждати від підвищеного навантаження. Щоб зменшити вплив на суглоби і хребет, рекомендується відвідувати заняття з аквааеробіки. На 24-му тижні вагітності починає випирати пупок. Не варто непокоїтися: після пологів він повернеться до свого первинного вигляду.
На рубежі II-III триместру можуть з'явитися акне. Причина їхньої появи - в прогестероні, під дією якого починають активніше працювати сальні залози, і закупорюються пори. З проблемою доведеться справлятися за допомогою косметичних засобів, адже ін'єкційні й апаратні процедури під час вагітності перебувають під забороною. Про ефективне очищення шкіри подбає мигдальне делікатне очищуюче молочко для обличчя Weleda.
IІІ триместр
27-31 тиждень.
Шкіра живота дуже чутлива в цей час. І це природно, адже відбуваються гормональні зміни, животик росте, а шкірі нелегко адаптуватися до нового стану. Ось чому можливе утворення стрій. Не турбуйтесь: делікатний щоденний догляд за шкірою тіла з моменту підтвердження вагітності та регулярний масаж з використанням олії для профілактики стрій Weleda - ваша можливість уникнути появи розтяжок.
Для цього періоду характерне прискорення обміну речовин, про що свідчать надмірна пітливість і підвищена чутливість до температури навколишнього середовища.
32-36 тижнів.
На 33-му тижні вагітності більшість жінок починає відчувати тренувальні перейми. З 34-го тижня для зниження ризику розривів під час пологів - за умови відсутності протипоказань - можна починати масаж тканин інтимної області. Найкращим рішенням стане олія для підготовки до пологів Weleda: органічні олії солодкого мигдалю і зародків пшениці у складі засобу сприяють покращенню еластичності тканин інтимної області, а ефірні олії троянди і шавлії мускатної наділяють засіб тендітним ароматом.
37-42 тижні.
Організм починає активно готуватися до пологів. Живіт опускається, тому стає легше дихати; в цей період можливе розрідження стільця. Перед пологами відходить слизова пробка. На 38-му тижні вагітності підвищується вироблення окситоцину – гормону, який сприяє не тільки скороченню матки, але й виробленню грудного молока. У цей період для профілактики лактостазу і поліпшення відтоку молока рекомендується робити легкий масаж грудей. Ефективність цієї процедури здатна підвищити органічна олія для грудей в період лактації Weleda, у складі якої містяться зволожуюча і поживна мигдальна олія, а також олії фенхеля, кмину і майорану, які зігрівають молочні залози і чинять спазмолітичний та лактогенний ефект.
Тренувальні перейми частішають, але поки що вони є нерегулярними і неритмічними. Лише запасіться терпінням, адже така жадана зустріч з малюком відбудеться вже зовсім скоро!